Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Dlaczego warto korzystać z programu CANVA?

Dlaczego warto korzystać z programu CANVA?

  Grafiki – czy to social media, strony internetowe, sklepy www. Wszędzie przewija się temat projektów graficznych. Canva to jedno z najpopularniejszych narzędzi, które mogą wesprzeć w działaniach związanych z twórczością graficzną. Jak działa? Jakie są ograniczenia? Wszystko tłumaczymy krok po kroku!

  PODSTAWOWE INFORMACJE

  Canva powstała w 2013 roku i do chwili obecnej tj. 2022 rok posiada około 60 aktywnych użytkowników tworząc przy jej pomocy w przybliżeniu – około 7 miliardów projektów.

  Do czego służy?

  Canva jest programem online lub do pobrania bezpośrednio na komputer. W dużym uproszczeniu umożliwia ona tworzenie grafik np. posty na instagrama, facebooka, prezentacje multimedialne, relacje. Jest bardzo prosta w użytkowaniu, dzięki czemu daje nieograniczone możliwości w tworzeniu m.in materiałów do social mediów. Program jest intuicyjny, więc nie trzeba się długo zastanawiać w jaki sposób nanieść zmianę w danej grafice.

  Eksport

  Projekty stworzone w Canvie możemy eksportować do:

  • PNG
  • JPG
  • SVG
  • PDF (do wersji elektronicznej i do druku)
  • GIF
  • MP4

  Jak Canva wygląda cenowo?

  W Canvie znajduje się darmowa opcja, która według mnie jest na początku wystarczająca. Są płatne opcje, które zapewniają np. tworzenie grafik w lepszej rozdzielczości, wybranie większej ilości płatnych ilustracji lub szablonów. Apetyt na większe możliwości rośnie z czasem, ale na samym początku obecny pakiet będzie z pewnością wystarczający.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *