Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Jak sprawdzić wiarygodność sklepu internetowego?

Jak sprawdzić wiarygodność sklepu internetowego?

  Zakupy online, z roku na rok zyskują na popularności, a obecna sytuacja wywołana pandemią, poskutkowała tym, że większość biznesów przeniosła się do sieci. Sklepy internetowe były wybawieniem dla sprzedawców lokalnych, jednak przez zwiększoną liczbę sklepów internetowych, musimy zwiększyć swoją czujność. Dlaczego? Ze wzrostem sklepów internetowych, zwiększyła się również liczba oszustów, którzy próbują wyłudzić, pieniądze lub dane od osoby kupującej.

  Poniżej przedstawiamy listę czynności, które powinniśmy wykonać przed rozpoczęciem zakupów w danym sklepie internetowym.

  1.Dane Firmy.

  Pamiętajmy sprawdzić, czy w sklepie internetowym są podane dane firmy. Dlaczego?  Sprzedaż internetowa powinna być powiązana z jakimś numerem identyfikacji podatkowej.

  2. Poprawność NIP-u.

  Po sprawdzeniu numeru, wejdźmy na stronę CEIDG i sprawdźmy, czy dane się pokrywają.

  3. Certyfikat SSL.

  Dodatkowym elementem, który zapewni nam szyfrowane, bezpieczne połączenie, jest zielona kłódka znajdująca się obok adresu. Jest to, certyfikat SSL, który (szyfruje) przesyłanie poufnych informacji (np. dane klientów w sklepie internetowym).

  4.Opinie w internecie.

  Sprawdź w internecie dostępność opinii na temat firmy lub przebiegu samych transakcji innych klientów.

  5.Regulamin, Polityka Prywatności

  Sprzedawca internetowy, musi spełniać szereg wymagań prawnych. Każdy sklep internetowy musi posiadać Politykę Prywatności, która spełnia wymogi RODO oraz Regulamin. Odnośniki do tych podstron powinny być łatwe do odnalezienia. Jeśli nie możemy znaleźć, jest to czerwone światło, aby opuścić ten sklep internetowy.

  Podsumowując

  sugerując się powyższymi poradami, z pewnością oszczędzimy sobie niepotrzebnych nerwów i stresu, a uczciwym sprzedawcom zwiększymy sprzedaż, wiedząc, że ich sklepy są niezawodne i rzetelne. Zakupy w internecie są nie tyle przyjemne, ale trzeba być czujnym i zachowywać ostrożność. Masz trudności z rozpoznaniem, czy sklep jest autentyczny? Nie ryzykuj i zdecyduj się na sklep znany szerszej publiczności.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *