Przejdź do treści
Strona główna » Blog » JAK WYPROMOWAĆ SWOJĄ NOWĄ FIRMĘ?

JAK WYPROMOWAĆ SWOJĄ NOWĄ FIRMĘ?

  W każdym z nas pojawia się chwila, w której chcemy czegoś więcej od życia. Stworzyć coś nowego, lepszego. Pracujemy w danej branży przez lata. Jesteśmy specjalistami w danym fachu 5,10,15 lat – wiemy o usługach, które wykonujemy dosłownie wszystko. Jesteśmy postrzegani jako specjaliści w tym zawodzie. Właśnie w tym momencie pojawia się pomysł, aby założyć coś nowego i swojego.

  Niestety fach w ręku to nie wszystko, dlatego stworzyliśmy listę „do odfajkowania”, która pozwoli od zera wypromować swoją firmę od podstaw.

  1. Logo
   Podstawa, podstaw – identyfikacja wizualna. Jeżeli chcesz być kojarzony, rozpoznawalny zaprojektuj samodzielnie lub zleć agencji logotyp, który będzie odwzorowywał Twoją firmę i czym dokładnie się zajmujesz, pomoże Ci to w dalszym działaniu promocyjnym firmy.
  2. Wizytówki
   Element obowiązkowy – w każdej branży warto mieć wizytówkę, na której znajdą się nasze dane kontaktowe oraz skrócony opis czym się zajmujemy. Pozwoli to biznesowo pozostawić do siebie kontakt, swoim przyszłym klientom lub obecnym kontrahentom w celu ułatwienia odzewu.
  3. Ulotki
   Według większości – są już przestarzałe, jednak nadal sprawdzają się idealnie. Wszystko uzależnione jest od branży, w jakiej pracujemy. Jeśli jesteś prawnikiem – nie wypada, jednak jeśli zajmujesz się np. układaniem kostki brukowej, to idealnym miejscem na pozostawienie ulotek będą zaprzyjaźnione pizzerie, bezpośrednio na parkingu pod wycieraczką auta lub w skrzynce na listy.
  4. Strona internetowa
   Polski przedsiębiorca staje się coraz bardziej świadomy i wie, że jeśli nie ma go w internecie, to tak jakby nie istniał. Przygotuj listę usług, jakimi się zajmujesz, dane kontaktowe i zdjęcia z poprzednich realizacji, a agencja interaktywna przygotuje stronę internetową, która zapewni możliwość zdobycia spoza ograniczonej sieci własnych kontaktów.
   Ciekawostka: na zachodzie część firma stawia sobie jako warunek współpracę wyłącznie z firmami, które są w internecie i posiadają stronę internetową.
  5. Pozycjonowanie strony internetowej
   Sama strona internetowa niestety to nie wszystko, warto zlecić Agencji lub spróbować swoich sił samemu i przygotować w swojej witrynie internetowej pozycjonowanie. Pomyśl jakie frazy wpisują Twoi potencjalni klienci w wyszukiwarce Google. (np. tworzenie stron internetowych Lublin) i zastosuj się umiejętnie w swojej witrynie. Jeśli nie liczysz na spektakularny efekt, wiedza zaczerpnięta z poradników w Google pozwoli Ci takie najprostsze pozycjonowanie strony wykonać.
  6. Google Moja Firma
   To kolejny element układanki, który jest wręcz obowiązkowy. Warto go założyć m.in. ze względu na geolokalizację. Przyjmijmy, że posiadamy firmę wulkanizacyjną w Lublinie przy ulicy. Kraśnickiej, a dana osoba w pobliżu złapie tzw. „kapcia”. Szukając wulkanizacji, nasza wizytówka pojawi się jako pierwsza ze względu, że znajdujemy się najbliżej. Z czasem zbierając pozytywne opinie, ta geolokalizacja będzie się poszerzać.
  7. Materiały reklamowe
   Zadowoleni klienci lubią prezenty! Pozostaw swoim klientom koszulkę, długopis – jakikolwiek gadżet. Dzięki temu zapadniemy tej osobie w pamięć, a przy okazji ktoś inny dowie się istnieniu firmy.
  8. Social Media
   Na Facebooku lub Instagramie znajdziesz dosłownie każdego. Załóż profile firmowe, udostępniaj na bieżąco informacje, co się dzieje w firmie i docieraj do nowych grup docelowych zainteresowanych usługami przedsiębiorstwa.
  9. Płatne reklamy
   Google Ads, to guru wśród płatnej reklamy internetowej. Prawdopodobnie codziennie spotykasz się w wyszukiwarce Google z adresami stron, nad którymi widnieje napis „sponsorowane”, to właśnie Google ADS zapewnia dotarcie do nowych odbiorców w łatwy i szybki sposób na pierwszych stronach wyszukiwarek internetowych.
  10. Pozytywne opinie
   Referencje, opinie w Social Mediach, forum. Staraj się swoją pracą, aby Twoi pierwsi klienci mówili o Tobie dobrze. Poczta pantoflowa jest najstarszą, a zarazem jedną z najlepszych form reklamy!

  Podsumowując, nie taki diabeł straszny, jak go malują. Jesteśmy w 100% przekonani, że posłużenie się listą 10 elementów pozwoli, chociaż w minimalnym stopniu rozwinąć swoją nowo powstałą firmę lub przedsiębiorstwo, które raczkuje w swojej branży.

  Jeśli szukasz wsparcia w rozwoju lub masz dodatkowe pytania, jak dostosować reklamę do Twojej branży – czekamy na kontakt!

  email: biuro@wiseprogress.pl
  tel: 695 870 832

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *