JAK ZBUDOWAĆ RUCH NA STRONIE INTERNETOWEJ?

By in
JAK ZBUDOWAĆ RUCH NA STRONIE INTERNETOWEJ?

Budowanie ruchu na stronie internetowej, to prawdopodobnie jeden z najcięższych aspektów podczas prowadzenia strony www. Jeśli strona nie generuje ruchu, w dużym uproszczeniu tracimy potencjalnych klientów, przez co zaburzona jest nasza sprzedaż w danym okresie. Poniżej wymieniliśmy zadania, jakie warto wprowadzać, aby potencjalni klienci odwiedzali naszą stronę internetową.

1. Płatna reklama.

Najprostszym rozwiązaniem, aby wygenerować ruch na naszej stronie internetowej, jest wykupienie reklamy internetowej, która nosi nazwę Google Ads. Płatne reklamy są na tyle skuteczne, że w określonym budżecie możemy przyciągnąć potencjalnego klienta i wygenerować niezbędny ruch na stronie www.

2. Social Media.

Strona internetowa niepołączona z mediami społecznościowymi to jeden z największych błędów. Facebook czy Instagram to idealne narzędzie, aby zwiększyć ruch na naszej platformie. Ważnym aspektem jest, aby nastawić priorytet, na jakich mediach społecznościowych chcemy się skupić, ponieważ każde jest nakierowane na inną branżę.

3. Optymalizacja strony internetowej na urządzenia mobilne.

Im bardziej strona jest przejrzysta i dopasowana do urządzeń mobilnych, tym więcej wyświetleń będziemy generować. Strony internetowe, które są dopasowane do wszelkiego rodzajów smartfonów, tabletów, monitorów komputera pojawią się wyżej w wynikach wyszukiwania. Ten aspekt jest bardzo ważny w sklepach internetowych, gdzie spora część ludzi dokonuje zakupów za pomocą telefonu.

4.Słowa kluczowe.

Dopasuj w treści opublikowanych na stronie internetowej słowa kluczowe, które dotyczą twojej marki. Jeżeli jesteś fryzjerem męskim w Warszawie – w tekście powinno zostać zawarte zdanie Fryzjer męski Warszawa. Poczuj się jak przyszły klient i pomyśl, jakich fraz byśmy poszukiwali, aby odnaleźć Twoją stronę internetową.

5. Odpowiednia szybkość ładowania strony.

Szybkość ładowania strony również ma duże znaczenie na generowanie ruchu na stronie internetowej. Im dłuższe ładowanie strony internetowej, tym większa frustracja odwiedzających i wyjście z danej strony www.

6. Treści na stronie internetowej.

Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku staje się kategoria BLOG, dzięki blogowaniu możemy zrzeszyć dane grono odbiorców, którzy będą odwiedzać naszą stronę, aby poczytać poradniki, informacje, dotyczące danej branży.

Podsumowując,

jest to, tylko część działań, które w pewnym stopniu można samodzielnie podjąć. Warto skorzystać z wiedzy specjalistów, którzy zajmą się stroną internetową, począwszy od optymalizacji strony, pozycjonowaniu, kończąc na kampanii.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *