JAKIE SĄ RODZAJE STRON INTERNETOWYCH?

By in
JAKIE SĄ RODZAJE STRON INTERNETOWYCH?

Często trafiamy na klientów, którzy wiedzą, że chcą stronę internetową, ale dokładnie nie posiadają wiedzy, jakie są rodzaje stron internetowych, co się ma w witrynie znajdować i jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze. Jeśli chcemy stworzyć stronę internetową, do celów biznesowych bądź prywatnych, z pewnością taka wiedza nam się przyda.

STRONA WIZYTÓWKOWA

Najprostsza forma strony internetowej, na której znajdują się najbardziej podstawowe informacje. (rodzaj działalności, dane adresowe i kontaktowe). Zazwyczaj w takich stronach wykorzystuje się formę One Page, czyli wszystkie informacje zawarte na jednej stronie.

STRONA FIRMOWA

Bardziej rozbudowana strona wizytówkowa, na której najczęściej znajdują się już wszelkie niezbędne informacje dotyczące prowadzenia danej działalności. Począwszy od oferty, kończąc na formularzu kontaktowym, galerii realizacji etc.

PORTAL INTERNETOWY

Taki rodzaj strony internetowej, ma rozbudowany charakter. Witryna przede wszystkim dostosowana jest do przekazywania informacji, z tego powodu strona musi być przygotowana na masowy ruch. Takie portale posiadają również inne funkcje oprócz dodawania licznych wpisów. Często to są fora internetowe, katalogi, video, pogoda w danym regionie i wiele innych dodatkowych funkcji, które wpływają na atrakcyjność danego portalu. Przykładem portalu jest np. Onet.

WORTAL

W dużym skrócie wyspecjalizowane portale, witryna skierowana wyłącznie jednej tematyce.

BLOG

Głównym celem przy tworzeniu bloga, jest utworzenie lokalnej społeczności, która będzie czynnie czytała Twoje porady, przemyślenia w danej tematyce. Poprzez taką witrynę, autorzy mają możliwość zarabiania przy pomocy artykułów sponsorowanych lub sprzedaż danych produktów na blogu.

SKLEP INTERNETOWY

Jak sama nazwa wskazuje, platforma służy do sprzedaży internetowej. W takim sklepie, znajdziesz również takie elementy, jak: blog, informacje o firmie, kontakt, ale najważniejszym filarem witryny jest sprzedaż określonych produktów. Zależnie od produktu i liczby uzależnione jest rozbudowanie.

 

Nasze przykładowe realizacje stron internetowych do obejrzenia: TUTAJ

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *