Przejdź do treści
Strona główna » Blog » NAJCZĘSTSZE BŁĘDY W PROWADZENIU FIRMOWEGO FACEBOOKA.

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY W PROWADZENIU FIRMOWEGO FACEBOOKA.

  Social Media, to już nieodłączny element każdej firmy. Dzięki Facebookowi możemy pochwalić się naszym odbiorcom wynikami, pokazać co w firmie ciekawego słychać, czy najzwyczajniej porozumiewać się z potencjalnym klientem i przesłać ofertę. Niestety nie jest to takie proste, jakby się wydawało, a żeby nasza strona była w pełni gotowa do pokazania jej światu, musimy dopilnować wiele czynników.

  1. Nieodpowiednia nazwa

  Nasza nazwa powinna być prosta, łatwa do zapamiętania. Często napotykam się na profilowe firmowe, które mają tak skomplikowane nazwy, że najzwyczajniej potencjalnemu klientowi ciężko będzie natrafić, a odnajdywać te profile będą zdecydowanie osoby przypadkowe niezainteresowane w jakimkolwiek stopniu danymi usługami. Pamiętajcie, pierwsze wrażenie jest najważniejsze!

  Przykład:

  Poprawnie: Wise Progress

  Źle: Zlecenia strony internetowe, grafiki

  2. Brak uzupełnionych danych.

  Nic tak nie wyprowadza z równowagi, jak profile firmowe na których, nie można znaleźć żadnych danych. Lokalizacja biura, adres e-mail, telefon, adres strony internetowej. Ciężko zapytać o ofertę, jeżeli nie wiemy dosłownie nic na temat danego przedsiębiorstwa.

  3.Brak interakcji z klientami.

  Jest jedna bardzo ważna zasada. Jednostronna komunikacja działa w ten sposób, że jeśli nie słuchasz i nie odpowiadasz swoim klientom na wiadomości, to profil straci zainteresowanie. Klient lubi być wysłuchany i mieć pewność, że dana wiadomość do kogoś dotarła.

  4.Brak autorskich zdjęć.

  Darmowe banki zdjęć są przydatne, jednak postaraj się indywidualnie podejść do swoich przyszłych klientów i przygotuj własne zdjęcia grafiki, aby mieć pewność, że masz je niepowtarzalne – jedyne.

  5.Zbyt rzadkie lub zbyt częste dodawanie wpisów.

  Dodawanie wpisów musi być przemyślane. Zbyt duża częstotliwość wpisów wprowadzi w zły nastrój obserwujących, którzy potraktują nasz profil jako ten zaśmiecający tablicę. Zbyt rzadkie dodawanie zostanie potraktowane w taki sposób, że nie mamy czasu na prowadzenie social mediów i nie traktujemy poważnie naszych obserwujących.

  6.Brak nowych funkcjonalności.

  Facebook daje wielkie możliwości. Tworzenie wydarzeń na profilu firmowym, transmisja live. Korzystajmy z wszelakich możliwości i pokażmy naszym obserwującym, że nie ograniczamy się do stałych szablonowych rozwiązań.

  7. Posty prywatne na tablicach firmowych.

  Często można zauważyć na tablicach firmowych tzw. memy na temat polityki. Nie ma nic gorszego od mieszania spraw prywatnych z usługami, które oferujemy.

  Podsumowując,

  Prowadzenie Social Mediów firmowych, naprawdę daje wiele możliwości, wystarczy w jakimś stopniu wprowadzić się w ten świat, a po chwili sami zrozumiemy, że przy minimalnej wiedzy, możemy prowadzić zdrową interakcję z odbiorcami i pozyskiwać przy okazji nowych klientów.

  Potrzebujesz pomocy przy prowadzeniu Facebooka firmowego? Napisz do nas!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *