Przejdź do treści
Strona główna » Blog » NARZĘDZIA GOOGLE, KTÓRE WARTO ZNAĆ.

NARZĘDZIA GOOGLE, KTÓRE WARTO ZNAĆ.

  Google to gigantyczna marka, której myślę, nie trzeba nikomu przedstawiać. Nieważne czy prowadzisz biznes, czy korzystasz z Google do nauki – z pewnością przedstawione narzędzia Google przydadzą się każdemu.

  1.Google Search Console

  Jest to świetne narzędzie, z którego korzystają najczęściej osoby pozycjonujące strony internetowe. W łatwy i przejrzysty sposób można dowiedzieć się, czy strona internetowa została poprawnie zaindeksowana, jak zachowywali się użytkownicy na naszej stronie www, czy po jakich frazach odnaleźli nas użytkownicy internetu. Możliwości jest naprawdę wiele, a wszystkie wymienione powyżej informacje z pewnością polepszą w przyszłości działanie Twojej witryny internetowej.

  2.Google Trends

  Nie jest już aż tak znane narzędzie, jak nasz poprzednik. Dzięki Google Trends możemy sprawdzić, co zyskuje w tej chwili największą popularność, pozwala analizować sezonowość fraz kluczowych oraz idealnie sprawdza się przy badaniu rynku, jakie produkty cieszą się zyskującą popularnością.

  3.Google Analytics

  Jedno z najbardziej popularnych narzędzi, które przy podłączeniu do naszej witryny internetowej, pozwala analizować ruch naszej strony internetowej. Osoby zajmujące się marketingiem czynnie korzystają ze wspomnianego narzędzia. Jest to zaawansowane rozwiązanie, które umożliwią m.in.

  -sprawdzić liczbę odwiedzin strony internetowej.
  -kim są osoby na stronie i w jaki sposób do nas trafiły.
  -które działania marketingowe przynoszą najlepsze efekty.
  -jakie słowa kluczowe przyciągają odbiorców.

  4.Arkusze i dokumenty Google

  Mogą w pełni spełnić swoją rolę tak samo jak Exel. Nie musisz pamiętać o pendrivie na studia, ponieważ arkusze automatycznie zapisują się na dysku Google i w każdym momencie możesz do nich powrócić. Dodatkową zaletą jest fakt, że można udostępnić arkusze innym osobom i jednocześnie na jednym pliku może pracować kilka osób. Jest to idealne rozwiązanie m.in. dla studentów, czy mikro firm, którym zależy przede wszystkim na przechowywaniu najprostszych dokumentów bez zaawansowanych funkcjonalności w pliku.

  5.Dysk Google

  Bardzo przydatne narzędzie Google, które umożliwia w łatwy sposób przechowywanie i wysyłanie plików, zdjęć czy jakichkolwiek innych danych. To narzędzie pozwala na gromadzenie w chmurze aż 15 GB za darmo.

  6.Google ADS

  Jest to kolejne narzędzie, o którym nie wolno zapomnieć. Przemyślane kampanie reklamowe (płatne), przeprowadzone za pomocą Google ADS pozwalają dotrzeć z naszym biznesem do nieograniczonych odbiorców na wiele sposobów.

  Co warto jeszcze znać?

  • Gmail – darmowa poczta elektroniczna.
  • Google Maps – pozwala dotrzeć do celu.
  • Google Meet – umożliwia przeprowadzanie wideorozmów.
  • Google Calendar – to bezpłatny kalendarz.
  • Google Moja Firma – wizytówka w Google Twojej firmy.
  • Google Prezentacje – Wykorzystywane do prezentowania najczęściej w szkole.
  • Keep – pozwala zachować wszystkie pomysły.

  Podsumowując,

  Uważam, że Google zapewnia tak szeroką gamę narzędzi, dzięki czemu ułatwia nam życie w każdej przestrzeni i gwarantuje wiele korzyści w sferze biznesowej, jak i prywatnej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *