Zalety posiadania strony internetowej.

By in
Zalety posiadania strony internetowej.

Wiadome jest, że internet to niewyobrażalnie duże źródło potencjalnych klientów, gotowych skorzystać z oferty Twojej firmy o każdej porze. Dlatego właśnie tak ważne jest by Twoja strona była profesjonalna, przejrzysta, łatwa w obsłudze, ale również kompetentna i na miarę XXI wieku.

Praktycznie co sekundę pojawia się 5 nowych witryn internetowych. Oczywiście nie dzieje się to bez przyczyny – większość z nich ma na celu promowanie usług czy ogólnie firm nowo istniejących na rynku lub tych które istnieją już jakiś czas.

Dlatego można wysnuć śmiałą hipotezę, że w dzisiejszych czasach tak naprawdę cały biznes toczy się w internecie. Co za tym idzie, jeśli nie posiadasz strony internetowej lub nie konta w social mediach, tak naprawdę Twoja firma nie istnieje.

Przedstawimy Ci teraz 5 zalet związanych z posiadaniem strony internetowej. Pamiętaj! Dobrze przygotowana strona jest na wagę złota i każdy, kto poważnie myśli o prowadzeniu biznesu i zbudowaniu przewagi nad konkurencją, powinien zainwestować w to niezwykle opłacalne, funkcjonalne i nowoczesne narzędzie. ZASIĘGI Warto zwrócić uwagę na to, że firmy, które prowadzą lokalny biznes

ZASIĘGI

Warto zwrócić uwagę na to, że firmy, które prowadzą lokalny biznes wchodzą co do “sfery internetu” rozwijają swoja działalność i mają okazję pozyskać klientów z całej Polski. Przykładem mogą być punkty gastronomiczne gdzie potencjalny klient zanim wybierze i zdecyduje do której restauracji się uda sprawdza menu, możliwość rezerwacji stolika oraz rzecz jasna recenzje. Co więcej wiele osób wyszukuje informacji o produktach i ich dostępności w sieci, po czym nabywają je w tradycyjny sposób w sklepie stacjonarnym. Zjawisko to określa się efektem ROPO (Research Online, Purchase Offline), ROBO (Research Online, Buy Offline) lub webrooming, odnoszących się do tego mechanizmu.

DOSTĘPNOŚĆ

Strona internetowa jest dostępna 24h na dobę , nawet wtedy gdy biuro jest zamknięte. Umożliwia to np. sprzedaż internetową , kontakt ze sprzedającym drogą elektroniczną czy po prostu pozyskanie informacji o firmie poza godzinami jej pracy. Jest to wyciągniecie ręki w stronę klienta i umożliwienia mu podjęcia działań w stosunku do Twojej firmy kiedy tylko chce.

KOMUNIKACJA

Tak jak pisaliśmy wyżej, strona internetowa pomaga w kontakcie z potencjalnym klientem. Metod komunikacji jest wiele m.in. pytania przez formularze, budowanie listów adresowanych, bezpośrednie kontakt telefoniczny od zainteresowanych ofertą, ankiety produktowe i publikowanie informacji prasowych oraz innych aktualności. Ma to bezpośrednio wpływ na wizerunek firmy w oczach potencjalnego klienta.

PRESTIŻ I ZAUFANIE

Posiadanie strony internetowej sprawia, że potencjalny klient postrzega firmę jako profesjonalną , co zwiększa do niej zaufanie. W dzisiejszych czasach część konsumentów postrzega nieobecne w internecie firmy jako mało wiarygodne i nierzetelne. Opinia taka szczególnie ma wpływ na młodsze pokolenie, które w zasadzie wychowuje się w świecie cyfrowym i czerpie wiedzę z sieci. Stąd właśnie istnieje stwierdzenie “ nie ma cię w Googlach – nie istniejesz ” jest cały czas stosowane, a firmy powinny podchodzić do niego poważnie.

SPRZEDAŻ

Utrzymanie i przygotowanie strony www jest znikomym wydatkiem w porównaniu z utrzymaniem sklepu stacjonarnego czy zaplecza magazynowego. Nawet jeśli już działasz stacjonarnie, nic nie stoi na przeszkodzie temu, by otworzyć sklep online. W ten sposób zyskasz dodatkowy, bardzo nowoczesny kanał sprzedaży, dzięki któremu pozyskasz nowych klientów. Zadbaj jedynie o profesjonalny i wiarygodny wygląd strony www i jej widoczność w sieci, a efekt w postaci znaczącego zwiększenia sprzedaży może cię zaskoczyć.